Ogłoszenie

Przerwa w zajęciach terapeutycznych 

20.07.2020 r. - 14.08.2020 r.

Zajęcia rozpoczynamy 17.08.2020 r. (poniedziałek)

Zapraszamy!

 

 

Przypominamy, że z powodu epidemii koronawirusa w placówce obowiązują procedury postępowania w celu  zapobiegania zakażeniom SARS-Cov-2:

W zakresie organizacji pracy w warsztacie

1. Pomiar temperatury ciała przy pomocy termometru bezdotykowego u uczestników i personelu, po uprzednim uzyskaniu ich zgody, a także dezynfekcja rąk przed wejściem do warsztatu;

2. Poinformowanie uczestników i ich rodzin/opiekunów oraz pracowników o nie przychodzeniu do placówki w sytuacji stwierdzenia u siebie niepokojących objawów choroby zakaźnej, kontakcie z osoba chorą, zakażoną, izolowaną lub kwarantannowaną. Ew. za zgodą mogą złożyć oświadczenie (ustne, pisemne).

3. Pozostanie w domu uczestników i pracowników zatrudnionych w placówce, którzy w ciągu ostatnich 14 dni mieli kontakt z osobą, u której potwierdzono lub podejrzewa się zakażenie SARS-Cov-2, objęta kwarantanną, a także wszystkich osób wykazujących objawy infekcji dróg oddechowych.

4. Obserwowanie stanu zdrowia uczestników i personelu, w tym prowadzenie na bieżąco oceny objawów infekcji dróg oddechowych.

5. Uzgodnienie szybkiej ścieżki komunikacji, tj. kontaktu (telefon, poczta elektroniczna) z opiekunami uczestników w razie nagłej potrzeby.

6. Zalecenie zakazu wstępu na teren placówki osobom, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działalności.

7. Ograniczenie wyjść poza teren placówki w ramach prowadzonej działalności.

W zakresie prowadzenia zajęć z uczestnikami

1. Ograniczenie kontaktów pracowników niesprawujących pieczy nad realizacją rehabilitacji z uczestnikami.

2. Podział uczestników na małe, kilkuosobowe grupy o stałym składzie z przydzielonymi stałymi pracownikami. Jednocześnie należy unikać sytuacji, w których uczestnicy różnych grup będą mieć ze sobą bezpośredni kontakt.

3. W ramach prowadzonych zajęć rekomenduje się uwzględnienie tematyki dotyczącej obecnej sytuacji epidemicznej, w tym ze szczególnym podkreśleniem wagi utrzymywania właściwej higieny osobistej i otoczenia oraz dystansu społecznego.

4. Rezygnacja z zajęć w ramach pracowni gospodarstwa domowego.

5. Rezygnacja z udziału uczestników w praktykach zawodowych u pracodawców.

Dbajmy o siebie nawzajem!!!!

 

Bal Karnawałowy

13 lutego 2020

Odbył się u nas Bal Karnawałowy, na którym gościliśmy WTZ Krasnystaw, WTZ przy ISON Prometeusz w Chełmie, WTZ Sawin, WTZ Oszczów, WTZ Rejowiec oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie. Było wspaniale! Oprócz tańców były różne zabawy i konkursy oraz pyszne jedzonko! Do tańca zagrał nam niesamowity didżej - Krzysztof Kwiatek. Serdecznie dziękujemy za fantastyczną zabawę! 

View the embedded image gallery online at:
http://wtz.chelm.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIde1ced0c082

Squash 04 lutego 2020

Właśnie rozpoczęliśmy naukę gry w squasha! Dzięki uprzejmości Prezesa Chełmskiego Aquaparku - Pana Artura Juszczaka mogliśmy skorzystać z sali treningowej i zapoznać się z zasadami gry. Nasi uczestnicy wspaniale poradzili sobie z tym wymagającym zadaniem i byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy za otwartość i życzliwość!!!

View the embedded image gallery online at:
http://wtz.chelm.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId222293b8df