Nauka jazdy

20 maja 2021

Odwiedzili nas dzisiaj Panowie Grzegorz i Paweł Króliccy, którzy poprowadzili warsztaty edukacyjne ,,Bezpiecznie jeżdżę i jestem bezpieczny". W bardzo ciekawy sposób przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się pieszo, jak i różnymi środkami transportu. Mieliśmy również okazję poćwiczyć jazdę prawdziwym samochodem!

View the embedded image gallery online at:
http://wtz.chelm.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId745a87267d

 

Witamy!

Informujemy, że zajęcia stacjonarne ponownie rozpoczynamy od 26 kwietnia 2021 r.

Przypominamy, iż nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez ministra zdrowia i SANEPID: maseczki, dystans i dezynfekcja.

Zapraszamy!

Święto Kobiet 2021

Dzień Kobiet w WTZ

Z okazji Święta Kobiet składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń!!!

Nasi Panowie pamiętali o nas, były życzenia, kwiaty oraz słodki poczęstunek.

View the embedded image gallery online at:
http://wtz.chelm.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId403c0525b8

Ogłoszenie!!!

Uwaga!!!

Zawieszenie zajęć zostaje przedłużone do 30 listopada 2020 r.

Zawieszenie zajęć

  Ogłoszenie

 

Zajęcia stacjonarne w WTZ są zawieszone do 13.11.2020 r. na podstawie decyzji wojewody lubelskiego.

Ogłoszenie

Przerwa w zajęciach terapeutycznych 

20.07.2020 r. - 14.08.2020 r.

Zajęcia rozpoczynamy 17.08.2020 r. (poniedziałek)

Zapraszamy!

 

 

Przypominamy, że z powodu epidemii koronawirusa w placówce obowiązują procedury postępowania w celu  zapobiegania zakażeniom SARS-Cov-2:

W zakresie organizacji pracy w warsztacie

1. Pomiar temperatury ciała przy pomocy termometru bezdotykowego u uczestników i personelu, po uprzednim uzyskaniu ich zgody, a także dezynfekcja rąk przed wejściem do warsztatu;

2. Poinformowanie uczestników i ich rodzin/opiekunów oraz pracowników o nie przychodzeniu do placówki w sytuacji stwierdzenia u siebie niepokojących objawów choroby zakaźnej, kontakcie z osoba chorą, zakażoną, izolowaną lub kwarantannowaną. Ew. za zgodą mogą złożyć oświadczenie (ustne, pisemne).

3. Pozostanie w domu uczestników i pracowników zatrudnionych w placówce, którzy w ciągu ostatnich 14 dni mieli kontakt z osobą, u której potwierdzono lub podejrzewa się zakażenie SARS-Cov-2, objęta kwarantanną, a także wszystkich osób wykazujących objawy infekcji dróg oddechowych.

4. Obserwowanie stanu zdrowia uczestników i personelu, w tym prowadzenie na bieżąco oceny objawów infekcji dróg oddechowych.

5. Uzgodnienie szybkiej ścieżki komunikacji, tj. kontaktu (telefon, poczta elektroniczna) z opiekunami uczestników w razie nagłej potrzeby.

6. Zalecenie zakazu wstępu na teren placówki osobom, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działalności.

7. Ograniczenie wyjść poza teren placówki w ramach prowadzonej działalności.

W zakresie prowadzenia zajęć z uczestnikami

1. Ograniczenie kontaktów pracowników niesprawujących pieczy nad realizacją rehabilitacji z uczestnikami.

2. Podział uczestników na małe, kilkuosobowe grupy o stałym składzie z przydzielonymi stałymi pracownikami. Jednocześnie należy unikać sytuacji, w których uczestnicy różnych grup będą mieć ze sobą bezpośredni kontakt.

3. W ramach prowadzonych zajęć rekomenduje się uwzględnienie tematyki dotyczącej obecnej sytuacji epidemicznej, w tym ze szczególnym podkreśleniem wagi utrzymywania właściwej higieny osobistej i otoczenia oraz dystansu społecznego.

4. Rezygnacja z zajęć w ramach pracowni gospodarstwa domowego.

5. Rezygnacja z udziału uczestników w praktykach zawodowych u pracodawców.

Dbajmy o siebie nawzajem!!!!